top of page

Projekty

Naša materská škola je zapojená do týchto projektov a programov.

about-1.png

Zapojili sme sa do osvetového programu Dental Alarm. Program naučí vaše dieťa správne si čistiť zúbky. Pretože správna prevencia zaistí vašemu dieťaťu zdravé zúbky po celý život. 

Deti sa zúčastnia 4 školení s praktickou inštruktážou, okrem toho dostane každé dieťa počas prvého školenia 2 zubné kefky Curaprox. Súčasne každý získava po školení diplom a rôzne motivačné materiály ako omaľovánky, pexeso či motivačné kartičky.  

Perscription Glasses

Zdravé oči už v škôlke

Naša materská škola sa zapojila do projektu "Zdravé oči už v škôlke" pod záštitou Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 

Rodičia často nedokážu u svojich detí rozpoznať zrakové problémy a časom ich môžu negatívne ovplyvniť. Práve včasné diagnostikovanie týchto porúch je pre ich korekciu či úplné vyliečenie kľúčové. 

 

Hlavným partnerom projektu: Billa ľuďom, občianske združenie 

zdrave-oci-v-skolke-logo.png
AdobeStock_91469952%2520(1)_edited_edite

Ako všetci vieme plastelína zvyšuje nielen kreatívne zručnosti ale aj tie manuálne a neustále používanie fantázie. Preto sa naša materská škola sa zapojila do výzvy o získanie plastelíny. 

 

Podarilo sa nám získať 16,8 kg plastelíny  pre naše deti. 

 

Účel projektu: Podpora inštitúcií a organizácií, ktoré považujú používanie kreatívnych hier za dôležité vo svojej každodennej práci s deťmi.

https://www.svetplasteliny.sk/ 

Zbierame použité batérie so Šmudlom.

Naša materská škola sa zapája pod záštitou organizácií Daphne- inštitút aplikovanej ekológie a zodpovednosť výrobcov Sewa do projektu kde zbierame použité batérie so Šmudlom. V rámci eko-výchovy deti spolu s kamarátom šmudlom zbierajú betérie, dozvedia sa ako recyklovať odpad a prečo nemôžu vyhadzovať staré použité batérie aj zo svojich hračiek do smetného koša alebo do prírody. Dozvedia sa aj to čo sa dá po recyklácii z druhotných surovín vyrobiť.
Od marca 2017 - decembra 2019 sa do projektu zapojilo 311 materských škôl a deti spolu vyzbierali takmer 37 ton použitých batérií.  

logo-web.png
mbr-1.jpg
logo-2.png

BoniFructi - Dobré jablká pre naše deti

Školské ovocie nám pravidelne zabezpečuje ovocie a zeleninu, alebo výrobky z nich do našej školy. Školské ovocie zabezpečuje už do roku 2009 produkty každoročne 100-vkám školských zariadení, čím zabezpečuje prvotriedne slovenské ovocie a ovocné šťavy pre viac ako 70-tisíc detí.

bottom of page